maybach-logooo

بررسی مرسدس S600 میباخ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (153 رای)

بررسی مرسدس S600 میباخ

 full vie of mercedes benz Maybach S600
نمای جلوی مرسدس بنز میباخ Full view of Mercedes benz Maybach

مقدمه

در بررسی مرسدس S600 میباخ نگاه نخست مرسدس S600 میباخ 2016 بسیار چشمگیر و حیرت انگیز است. این اتومبیل در خیابان می تواند بیشتر نظرها را به خود جلب کند زیرا به عنوان یک اتومبیل مجلل جلب توجه به آن امری عادیست.

مزایا: مرسدس S600 میباخ 2016 به موتور 12 سیلندر مجهزست که در کنار سیستم تعلیق تطبیقی رده بالا، موجب راحتی راننده در این شاسی خواهد شد. برخورداری از صندلی های عقبی با فناوری Plus، می توان تجربه سواری دلنشینی داشت. تقریبا تمامی ویژگی های لازم و لوکس را می توان در اتومبیل مرسدس S600 مشاهده کرد.

معایب: سیستم سرگرمی Comand این اتومبیل باتوجه به گسترده بودن، موجب گیج شدن کاربر خواهد شد. سیستم پارک خودرو از آنچه که انتظار می رود عملکرد کمتری دارد.

نکته:در بررسی مرسدس S600 میباخ اوج یک اتومبیل لوکس بوده که قطعا هر فردی باتوجه به قیمت بالای آن، استطاعت خریدش را ندارد.

 


موتور میباخ ۲۰۱۶
موتور ۱۲ سیلندر میباخ 12cylinder engine of Maybach

قدرت موتور 12

در بررسی مرسدس S600 میباخ مدل استاندارد S-Class به موتور هشت سیلندر مجهز بود که در میباخ 2016 این موتور به یک 6.0 لیتری biturbo دوازده سیلندر تغییر یافته است. با این تغییر خروجی به 523 اسب بخار و گشتاور 612 پوند فوتی ارتقا پیدا کرده است. اگرچه موتور بزرگتر شده اما در گیربکس تغییری حاصل نشده و همچنان از گیربکس هفت سرعته اتوماتیک در کنار سیستم چرخ عقب محرک بهره گرفته می شود.

به لطف سیستم تزریق مستقیم و استارت/استاپ ضد تاخیر، S600 در بزرگراه و شهر مصرف سوخت کمی داشته و آلودگی بسیار کمی تولید می کند. این مدل طولی 5.18 متری داشته که تفاوتی با یک قایق بادبانی ندارند، هرچند که به عنوان یک اتومبیل مجلل، بلند بودن اتومبیل ایراد محسوب نمی شود.

در بررسی مرسدس S600 میباخ شتاب موتور 12 سیلندر این خودرو بسیار صاف و بی نقص است. صدای موتور از داخل اتاق هیچ گاه قابل شنیدن نیست و می توان به خوبی قدرت این موتور پرتوان را حس کرد. راننده کافیست با فشاری روی پدال گاز S600 شاهد شتاب سریع این مدل باشد. وجود سیستم استارت/استاپ موجب جلوگیری از تاخیر در شتاب اتومبیل خواهد شد. مهندسی انجام گرفته روی S600 لیموزین بسیار فوق العاده بوده و می توان این موضوع را در جای جای آن مشاهده کرد. سرنشینان در روی صندلی های نرم و راحت S600 هیچ گاه حس ناراحتی نخواهند داشت و کیفیت لوکس آن در نگاه نخست به خوبی مشاهده می شود.

شاید بتوان یکی از ویژگی های بارز مرسدس میباخ را سیستم تعلیق تطبیقی رده بالای آن دانست. کمک فنرهای S600 ضربه را جذب کرده و به اتاق هیچ لرزشی وارد نمی کنند. مرسدس از مواد اولیه باکیفیت و مرغوبی در S600 بهره گرفته که سرنشینان درون آن هیچ گاه صدای اتومبیل را نخواهند شنید و حاکی از کیفیت بالای اتومبیل است. رانندگان این خودرو قادرند با کلیدی ارتفاع اتومبیل را تغییر دهند و در سطح موردنظر خود قرار دهند. بنابراین در صورت مواجه با جاده های سخت افزایش ارتفاع کاربردیست.


صندلی های عقب
طراحی داخل مرسدس میباخ Interior view of Maybach S600

تجربه سواری لوکس

رانندگی با S600 بسیار جالب است. این خودرو از ویژگی های تهویه مناسب برخوردار بوده و با صندلی های نرم و قابل تنظیم لذتی دوچندان به افراد می بخشد. تمامی صندلی ها قابل تنظیم هستند و به سیستم تهویه مجهزند تا تمامی سرنشینان راحتی را حس نمایند.

از آنجایی که رانندگی با S600 عواقب بزرگی به دنبال داشته، سعی کردیم رانندگی شخصی به کار گیریم. در این بین خلیج سانفرانسیسکو را با آن طی کردیم و حقیقت سواری در میباخ جدید لذت بخش است.

 

خریداران می توانند با هزینه اضافی 1950 دلاری شاهد بسته صندلی Rear Seat PLUS باشند. این بسته S600 را به یک هواپیمایی لوکس تبدیل کرده و آن را شامل ویژگی هایی چون گرم / سرد کن صندلی، قابلیت تنظیم، کنسول بزرگ میانی، زیرپایی و برخی دیگر می کند. در کنسول میانی ریموت کنترل هایی تعبیه شده تا افراد صفحه نمایش عقب را با آن کنترل کنند.

در صورتی که به شکل خوابیده قرار گیرید، مشاهده سقف شیشه ای بسیار شیرین خواهد بود. سقفی که آسان را به نمایش می گذارد و خستگی را از تن خارج می کند. با افزوده شدن سیستم Magic Sky Control که هزینه 4950 دلاری دارد، می توان سقف شیشه ای را به فناوری نورگیر الکتروکروماتیک مجهز کرد که در هنگام روزهای آفتابی نقش سایه بانی را ایفا می کند. شیشه عقب و پنجره های عقب با پرده ای همراه هستند که بوسیله کلیدی پدیدار خواهند شد. این پرده ها موجب پنهان شدن سرنشینان عقب می شوند و اتومبیل را لوکس تر جلوه خواهند داد.

شرکت مرسدس در تمامی فضای داخلی میباخ از نور LED مخفی قابل تنظیم بهره گرفته است. این نور می تواند به رنگ مختلفی درآمده و موجب زیبایی محیط داخلی شود. همچنین خریداران می توانند با پرداخت 115 دلار اضافی پکیج پخش کننده عطر در فضای داخلی را دریافت کنند.


comand touch system
سیستم کنترل دستوری مرسدس میباخ Comand touch system for Maybach

سیستم سرگرمی COMAND با صفحه نمایش لمسی

در کنسول میانی میباخ به صفحه نمایش لمسی 12.2 اینچی بزرگی مجهزست که سراسر داشبورد را فراگرفته. یکی از نمایشگرها برای نشان دهده پشت آمپر اتومبیل بوده و دیگری نمایشگر ناوبری و سیستم سرگرمیست. خریداران می توانند با پرداخت 710 دلار، آپشن SplitView را به سیستم سرگرمی COMAND بیافزایند. این آپشن موجب خواهد شد تا سرنیشنان و راننده در یک صفحه نمایش از دو زاویه محتوای مختلفی را شاهد باشند. البته چنین فناوری را ما پیش از این در خودروی جگوار نیز شاهد بودیم و حال در میباخ با هزینه 710 دلاری نیز شاهد خواهیم بود. با این حال از طریق صفحه نمایش 12.3 اینچی راننده ناوبری بزرگی را مشاهده خواهد کرد و با اطلاعات منطقه ای فراوانی رو به روست.

راننده همچنین می تواند به لطف دوربین های قرار داده شده در اطراف خودرو، نظارت کاملی از میباخ داشته باشد. سیستم سرگرمی COMAND این خودرو بوسیله یک کنترل لمسی جدید تنظیم می شود. البته یک کلید فیزیکی با پدل لمسی در کنسول میانی قرار داده شده که می توان با حرکت دادن آن، کنترل کاملی بر صفحه نمایش داشت.

انتخاب در سیستم سرگرمی COMAND امری آسان و خوب است. البته هنگامی که به جستجو در آن می پردازید این کار کمی گیج کننده شده و کار را دشوار می کند. اگر از افرادی باشید که زیاد با سیستم های سرگرمی دست و پنجه نرم نمی کنید حقیقتا با این سیستم سرگرمی راه سختی در پیش خواهید داشت. این سیستم فناوری ها و ویژگی های مختلفی را در خود جای داده که بسته به موقعیت و نیاز می توان به استفاده آن پرداخت. ساعت آنالوگ در میان کنسول جلوه زیبایی به خودرو بخشیده و آن را لوکس تر ساخته است.

سیستم سرگرمی COMAND کنترلی به راننده خواهد داد تا تسلط کامل روی خودرو داشته باشد. همچنین می توان بوسیله این سیستم آب و هوا، سیستم صوتی و تصویری و برخی دیگر را نیز کنترل کرد.

مرسدس بنز در S600 از سیستم صوتی قدرتمندی بهره گرفته که اسپیکر آن در جای جای اتومبیل قرار گرفته است. در حقیقت 23 اسپیکر درون اتومبیل به کار گرفته شد تا تجربه صوتی فراگیری به سرنشینان القا شود. وجود چهار تویتر در قسمت سقف قدرت صوتی این اتومبیل را بیشتر می کند. در کنار چنین سیستم صوتی یک ساب ووفر 400 واتی می تواند حجم صدای کلی اسپیکرها را به 1540 وات برساند و این بی نظیرست.

 


side view of maybach S600
دید از کنار مرسدس میباخ Side view of Mercedes S600 Maybach

سیستم رانندگی نیمه مستقل

شرکت مرسدس S600 یا همان میباخ به عنوان یک اتومبیل لوکس با سیستم رانندگی نیمه مستقل همراه ساخته که در مدل استاندارد شامل چنین فناوری می شود.

S600 به فناوری نظارتی نقطه کور مجهزست و این یعنی عدم خروج از خط با تلاش راننده جهت خروج اشاره کرد. مرسدس این اتومبیل را با سیستم Distronic Plus ، سیستم کمک فرمان ، سیستم رانندگی نیمه مستقل، سیستم عدم خروج از خط و برخی دیگر همراه ساخت تا در زمینه ایمنی S600 با نقصی رو به رو نباشد. البته وجود سیستم رانندگی نیمه مستقل به معنای کنترل کامل توسط اتومبیل نیست و بلکه راننده باید دستهای خود را روی فرمان قرار داده و نیمه کنترلی روی خودرو داشته باشد. چنین سیستمی برای حالت های خواب آلودگی و خستگی جهت جلوگیری از روی دادن اتفاقی ناگوار، بسیار مناسب است.

با وجود سیستم کمک پارک در S600، راننده دیگری لزومی نداشته تا به دنبال جای پارکی بوده و خود به پارک اتومبیل بپردازد. تمامی این کارها توسط خود اتومبیل کاملا خودکار انجام می گیرد. اگرچه مرسدس S600 را با چنین فناوری همراه ساخته اما ما فناوری کمک پارک فولکس واگن، فورد و کرایسلر را که با یک کلید و عملکرد بهتر، بیشتر می پسندیم. مرسدس برخی سیستم ها را به صورت خودکار در خوشه ابزار اتومبیل جای داده، برای مثال در کمک پارک فوری، تصمیم اتومبیل به شکل اتوماتیک انجام می گیرد. همچنین مدت زمان پارک آن نیز کمی طولانی تر از دیگر اتومبیل های هم رده است. خریداران می توانند با پرداخت 3900 دلار اضافی، رینگ 20 اینچی منحصربفرد و جذابی دریافت کنند.

وجود دوربین هایی در دور تا دور اتومبیل نگاهی استاندارد از اطراف اتومبیل دردست می دهد. چراغ های جلو از نوع LED بوده و به سیستم فعال شدن حالت پرتو بالا در شب مجهزست. به کمک دوربین دید در شب راننده می توانند از قسمت صفحه نمایش موجودات و حیوانات و یا حتی انسان ها را در صورت دید نامناسب، مشاهده کند. این قابلیت بسیار کاربردیست و می تواند برای افرادی که دید کافی در شب ندارند، مفید واقع شود.


2016-mercedes-maybach-s600-rear-three-quarter-view
مرسدس S600 میباخ از نگاه عقب Rear and side view of mercedes maybach

قیمت

مرسدس میباخ یا همان S600 قیمت پایه 189 هزار دلاری داشته که نسبت به S550 با موتور 4.7 لیتری هشت سیلندر و آپشن های کامل 40 هزار دلار ارزان تر است و نسبت به بنتلی مولسان با قیمت 300 هزار دلاری اختلاف قیمت بسیاری دارد. S600 در کشورهای دیگر قیمتی 165 هزار پوندی و یا 449 هزار دلار استرالیا دارد. اگر S600 شامل تمامی ویژگی های اضافی باشد قیمتش به 204 هزار دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع خبر


34 دیدگاه درباره بررسی مرسدس S600 میباخ


   1. سلام انشاالله چرخش براتون بچرخه
    شما که انقدر پول دارین میشه بیست میلیون ناقابل به من وام بدین بتونم مسکن مهر بخرم؟

 1. بسوزه پدر بی پولی با این گاری های ساخت داخل ک میچپونن ب خلق الله
  خونه دلخواهم ۱۵۰ میلیون تموم شد ماشین دلخواهم بالای ۲۰۰ میلیون تومنه???

 2. تو آلمان ماشین تولید میکنن . تو کشور خودشون به نصف قیمت اون هم به صورت شرایط میفروشن
  ایرانی ها هم باید به پای ایران خودرو و سایپا بسوزن و هر سال حداقل 20 هزار کشته بدیم. ملت رو گیر آوردن .حمایت از تولید ملی !!!!!

 3. کاش مصرف ماشینهای داخلی رو بهبود میدادن این ماشینها با این همه امکانات چه مصرفی داره و ماشین سمند با این امکانات چه مصرفی خدا به داد این ملت برسه

 4. عالیه من اگر سوار ماشین بشم دیگه پیاده نمیشم واقعا به این میگن ماشین نه پراید که اگر از 100 تا بیشتر بری باد بلندش میکنه

  1. مگه میدونی قیمتش چقده ک بتونی تو 2 سال پولشو در بیاری ؟ باید حداقل ماهی 600 میلیون در بیاری تا توی 2 سال بگیریش با این قیمت های گمرکی مزخرف الان 🙁

 5. سلام
  من حرفی واسه گفتن ندارم!
  واقعا محشره
  ممنونم که اطلاعات جامع و کاملی از این محصول در سایت قرار داده اید

 6. یک میلیاردو بیست میلیون تومن قیمتشه واقعا هم خشکله ولی حیف که ما ایرانیا نمیتونیم بخریمش باید پراید خودمونو سوار شیم

  1. شما فقط قیمتش رو با دلار رو حساب میکنی !!!!!!!!!!!!!!
   مگر اینکه بری آلمان یدونشو بزاری رو کولت و قاچاقی بیاری داخل وگرنه بالای 3 تومن در میاد

 7. من تومسیری قرار گرفتم که به خرید همچین ماشینایی فکر میکنم وبرنامه اشومیریزم.شماچی؟
  newlife13966277

  1. انشالا همین روزا ارث پدریمون تقسیم بشه یکی ازهمینامیخرم خدابه ماهیچی ندادیه بابای خرمایه دادانشالاواسه همتون نسیب کنه

 8. اقا فقط یه نگاه به رینگاش بنداز!!!! مثل قالپاق پرایده. البته دیده پرایدم رینگ داره . البته رو ماشین نیست رو اپشنشه باید بخریش !!!!!!

 9. ای کاش منم آقازاده بودم حتما بدونه داشتم حالا ما نوکراقازاده هم نیستیم بدبختی اینجاست که پول سرمایه کشور می ره تو جیب یه مشت کثافت کار بی پدر مادر
  ای بسوزه پدر بی پولی باید با این دنا پلاس توربو مضخرف که این همه جون کندم که بدونه بخرم حالاهم کلاه رفته سرم چون فقط اسمش توربو هیچ چسی نیست تو سربالایی کم میاره، مثلا توربو

 10. ما هم استارت زدیم البته اخراشه.
  ارزوی موفقیت هم برای شما و هم تیمتون و همه هموطنامون ک ارزو دارن تو اوج خواستن و نیاز به مورد علاقشون و ایده الشون برسن. 🤘